Kokia mediena geriausiai tinka lauko baldams

Rinkitės lauko baldus tik iš jiems tinkamos medienos

Renkantis sodo baldus, svarbiausi dalykai yra natūralus grožis ir medžio teikiama šiluma. Kad būtų lengviau, siūlome perskaityti keletą patarimų, kurie padės pasirinkti tinkamą medieną savo lauko baldams, kad jums liktų tik apsispręsti dėl formos ir stiliaus.

1 medienos rūšis: tikmedis

Dėl smulkių plaušelių ir natūralių aliejų tikmedžio mediena dažnai naudojama lauko baldų gamybai. Kietmedis dailiai senėja, yra tvirtas, nekeičia formos ir kartą per metus padengus medienos alyva tampa atsparus irimui bei vandeniui. Tiesa, ilgą laiką tinkamai neprižiūrint, tikmedis gali įgauti pilkai sidabrinį atspalvį. Taip atsitikus, galima naudoti pilką spalvą pašalinančią valymo priemonę Pinotex Terrace & Wood Cleaner arba, ekstremaliais atvejais, medieną nušveisti ir tada ją sutepti keliais sluoksniais alyvos.

2 medienos rūšis: šorėja

Tropinio kietmedžio šorėjos mediena yra tvaresnė ir ekonomiškesnė tikmedžio alternatyva. Ji yra tanki, ilgaamžė, atspari puvimui ir parazitams, ir ją pakanka kartą per metus padengti spalvą paryškinančia medienos alyva. Šio tipo mediena yra aliejinga, todėl gali atlaikyti kintančias oro sąlygas – lietų, drėgmę, staigius temperatūros pokyčius – ir gali būti palikta lauke bet kokiu oru. Šorėjos mediena puikiai tinka vėsesniems mėnesiams, kai jūs šildotės namo viduje!

3 medienos rūšis: akacija

Dažnai laivų gamybai naudojama ir gausiai visame pasaulyje auginama akacija yra dar vienas kietmedis, kurio mediena dėl tvirtumo ir ekologiškumo puikiai tinka sodo baldams. Kartą per metus akacijos medieną padengus medienos alyva galima išsaugoti jos sodrią spalvą ir paryškinti išskirtinį raštą bei atspalvius, dėl kurių šio tipo mediena yra tokia populiari ir ypatinga.

4 medienos rūšis: kedras

Natūraliai vabzdžiams ir puvimui atsparus kedras priklauso minkštosios medienos kategorijai. Ši mediena yra lengva, todėl galėsite nesunkiai perkelti baldus sode pasikeitus sezonui ar nunešti juos į saugojimo vietą. Dėvėjimosi žymės suteiks baldams išskirtinumo, o kartą per metus nuvalius ir padengus apsaugine medienos alyva jie ilgiau atrodys gražiai. Jei norite savo sode spalvinio akcento, kedrą nudažysite ir nubeicuosite lengviau nei kito tipo medieną.

Pasirinkę tinkamiausią medieną savo lauko baldams, galite jau pradėti galvoti apie jūsų poreikius atitinkantį stilių, formą ir dydį.