img1

„STAYCLEAN“ TECHNOLOGIJA – IKI 16 METŲ BE JOKIŲ RŪPESČIŲ!

Pinotex Extreme Lasur ir Pinotex Wood Paint Extreme su StayClean technologija!

                                                                                                                                                                                 ATSISIŲSTI KAIP PDF

Kiekvieno medinio namo savininko svajonė – nudažyti fasadą ir šį reikalą pamiršti ilgiems metams. Tai labai žmogiškas ir suprantamas noras, nes fasado dažymas daugeliui žmonių yra nelengvas ir daug laiko reikalaujantis darbas. Esant tokiam greitam gyvenimo tempui ir tokiai trumpai vasarai, yra daugybė kur kas malonesnių užsiėmimų.

Daugelio apklausų, susijusių su medinių paviršių apdailos būdais ir produktais, rezultatai vienareikšmiškai rodo, kad Baltijos šalyse ir Europoje galutiniams vartotojams svarbiausias veiksnys yra dangos patvarumas. Patvarumas daugeliui žmonių reiškia skirtingus dalykus, tačiau svarbiausia – tas momentas, kada dažytą paviršių jau reikia perdažyti. Ar tai nublukusi spalva, dulsva dažų danga pietų pusėje, nusilupę dažai, užterštas paviršius ar viskas iš karto?

„Pinotex“ atsinaujina su technologija „Stay Clean“

Rinkoje pristatoma naujiena – unikalios naujoviškos savaiminio valymosi technologijos „Stay Clean“ gaminiai Pinotex Extreme Lasur ir Pinotex Wood Paint Extreme. Pirmasis gaminys – pusskaidrė medienos apsaugos priemonė, o antrasis – dengiamieji medinių namų dažai.

Kaip tai veikia?

Pagrindinė idėja – papildžius gaminį koloidiniu siliciu, ant dažų dangos suformuoti hidrofilinių dalelių sluoksnį, kuris leistų vandeniui pasklisti ir sudrėkinti paviršių. Kitaip sakant, vanduo įsigeria į paviršinius dažų dangos sluoksnius, patenka po nešvarumais ir juos sudrėkina. Vėliau, patekus ant paviršiaus vandens, pavyzdžiui, lyjant, išbrinkę nešvarumai lengvai nusiplauna. Sudrėkinus dažų dangą, išgaunamas valymo efektas, priešingai nei tada, kai vanduo paprasčiausiai nuteka, o nešvarumai ant paviršiaus lieka. Kadangi hidrofilinių savybių turinčios silicio dalelės daugiausia laikosi viršutiniame paviršiaus sluoksnyje, vandeniui giliau į paviršių patekti neleidžia kitos dažų savybės, todėl medinis paviršius yra patikimai apsaugotas. Taigi „Stay Clean“ technologija padidina dažų dangos ilgaamžiškumą ir labai sumažina jos priežiūros darbų apimtis.

Savaiminis paviršiaus valymas buvo išbandytas Singapūre, kur oro tarša yra labai didelė. Rezultatai buvo puikūs. Bandymais buvo išrinktos dvi geriausios gaminių receptūros – viena iš jų pusskaidrei, o kita – dengiamajai priemonei, jos užtikrina geriausius gaminių parametrus: atsparumą skilinėjimui ir lupimuisi, gerą sukibimą, atspalvio stabilumą, plėvelės elastingumą, atspalvio patvarumą ir kt. Siekiant apsaugoti paviršių nuo drėgmės, buvo pasirinkta tokia koloidinio silicio koncentracija, kad būtų užtikrintas atsparumas vandeniui ir kartu išliktų savaiminio valymosi savybės.

img2

Kaip išgauti geriausią patvarumą?

Pinotex Extreme Lasur ir Pinotex Wood Paint Extreme – vandeniniai gaminiai, gana atšiauraus Šiaurės šalių klimato sąlygomis išliekantys patvarūs atitinkamai iki 12 metų ir iki 16 metų. Gaminiuose yra medžiagų, saugančių nuo sausos plėvelės pelijimo, juos galima tonuoti įvairiais atspalviais. Siekiant didžiausio patvarumo ir geriausių rezultatų, abu gaminius rekomenduojama naudoti kartu su vandeniniu biocidiniu įmirkomuoju gruntu Pinotex Wood Primer. Dažant paviršių gaminiu „Pinotex Wood Paint Extreme, rekomenduojame būtinai naudoti ir sukibimą gerinantį gruntą Pinotex Wood Paint Primer.

Dažant visada reikia tikrinti medienos kokybę (ji turi būti sausa, neapdulkėjusi, nepažeista grybinių ydų, įskaitant pamėlynavimą), stebėti oro temperatūrą ir drėgmę, pasirinkti gaminiui ir darbui tinkamus įrankius, reikalingą dengiamo sluoksnio storį ir kt. Kodėl reikia nuolat kalbėti apie seniai žinomus dalykus? Todėl, kad labai dažnai pamirštami paprasčiausi dažymo principai. Juk taip gera dažyti šviečiant saulei, tačiau dažai džiūsta per greitai ir gali per silpnai sukibti su paviršiumi. Jei laikysitės dažų gamintojo rekomendacijų, galėsite be jokių rūpesčių net 16 metų džiaugtis medinio fasado ar tvoros grožiu ir ryškia spalva.

Video apie StayClean technologiją ir lazūrą medienai Pinotex Extreme Lasur

Spalvos įkeliamos, palaukite…