ALYVOS MEDIENAI

Peržiūrėkite mūsų alyvų ir valiklių asortimentą

Kodėl reikia apsaugoti medines terasas, baldus ir kitus gaminius?

Mediena yra natūrali medžiaga. Labai svarbu ją laiku apsaugoti nuo kenksmingų veiksnių – vandens, saulės ir grybinių ydų. Tai padaryti padeda medienos apsaugos priemonės ir alyvos.

Intensyvi saulė kenkia neapsaugotai terasos medienai suskaidydama ligniną ir ardydama medienos paviršiaus struktūrą, dėl UV spindulių poveikio mediena ilgainiui papilkėja. Problema yra ne tik medienos išvaizdos pasikeitimas. Pablogėja ir sukibimas su paviršiaus apdailos priemonėmis, toks paviršius tampa patrauklia „lesyklėle“ medieną žalojantiems grybams. Tačiau grybai negali augti nesant pakankamai drėgmės, todėl galioja auksinė taisyklė, kad medieną reikia apsaugoti nuo nuolatinio drėkimo. 

Tam puikiai tiks medienos alyvos iš Pinotex asortimento. 

Pinotex Solar Terrace Oil – šioje giliai į medieną įsigeriančioje alyvoje yra vaško, todėl į alyvuotą medieną įsigeria mažiau drėgmės, alyva apsaugo medieną nuo skilinėjimo. Ši alyva apsaugo medines terasas ir baldus net iki 3 metų, tad ja padengus nereikės kasmet atnaujinti medinių gaminių.

Pinotex Terrace & Wood Oil - gerai įsigerianti, atmosferos poveikiui atspari apsauginė medienos alyva dekoratyvinei naujų ir anksčiau alyvuotų medinių paviršių apdailai ir apsaugai. Alyva atstumia vandenį ir nešvarumus, pagerina atsparumą dėvėjimui, išsaugo ir išryškina natūralią medienos tekstūrą. Sudėtyje yra veikliųjų medžiagų, saugančių nuo pelėsių ir dumblių.

Pinotex Terrace & Wood Cleaner - ploviklis seniems ir nešvariems giliai įmirkytiems ir neįmirkytiems mediniams paviršiams plauti ir atnaujinti. Pašalina nuo paviršiaus ploną alyvos arba medienos apsaugos priemonės sluoksnį ir šiek tiek suirusį, bei papilkėjusį medienos sluoksnį.

Didžiausiais terasų priešais laikomi smėlis ir purvas, kuriuos mes atnešame su savo batais, taip pat saulė ir vanduo, o žiemą – sniegas ir ledas. Jei naujos lentos buvo paklotos pavasarį, pirmą kartą profilaktiškai alyvuoti terasą rekomenduojame jau rudenį. Tai užtikrins geresnę apsaugą pirmaisiais metais, nes iš pradžių mediena yra mažiau įsotinta alyva, todėl lengviau pažeidžiama. Kitą pavasarį reikia patikrinti, ar reikia alyvuoti dar kartą. Jei terasa bus prižiūrima per retai, mediena praras savo žvilgesį, atsiras atspalvio skirtumų, papilkės, pradės rastis pelėsių ir dumblių. Terasa praras savo grožį. Geriausia terasą prižiūrėti reguliariai, kad paskui nereikėtų valyti visos apleistos terasos norint pašalinti seną alyvą ir nešvarumus. 

Ir visada prieš pradėdami alyvavimo darbus, būtinai pasidomėkite oro prognoze ir pasirūpinkite savo terasa kaip geras šeimininkas!

Spalvos įkeliamos, palaukite…