KAIP ALYVUOTI MEDIENĄ IR IŠSAUGOTI JOS NATŪRALŲ GROŽĮ

Keli paprasti patarimai kaip teisingai alyvuoti medieną

Prižiūrima namo išorė ir sodas ne tik suteiks tvarkos pojūtį, bet ir galimybę naudingiau išnaudoti papildomą erdvę lauke. Jei turite šiek tiek apleistą medinę terasą, kuri puikiai tiktų kepsniams kepti, dailylentėmis apkaltą namelį ant jūros kranto, kurį reikia šiek tiek atgaivinti, ar netgi trobelę nuošaliame miško prieglobstyje, kuri galėtų harmoningiau derėti su aplinka, pasirūpinkite jais pasinaudodami mūsų medienos alyvavimo patarimais. 

Dailylenčių alyvavimas

Pastebime vis didėjantį dailylenčių populiarumą dėl jų estetinių savybių ir ekologiškumo. Nuo miesto butų iki namų užmiestyje – tai puikus būdas pastato išorėje suderinti įvairius paviršius ir tekstūras. Dažniausiai dailylentėms naudojama didžiosios tujos, europinio ąžuolo, valgomojo kaštainio, europinio ir sibirinio maumedžio ir didžiosios pocūgės mediena, pasižyminti ilgaamžiškumu. Tačiau palikus jas neapdorotas, maždaug po penkerių metų, jos papilkės ir gali pradėti pūti. Siekiant išsaugoti sodrią medienos spalvą, būtina ją padengti apsauginiu sluoksniu. Atlikdami toliau nurodytus nesudėtingus medienos alyvavimo darbus apsaugosite dailylentes, išlaikysite natūralią jų spalvą.

Svarbiausias patarimas: dailylentės gali būti montuojamos įvairiais būdais, nuo kurių priklauso galutinė išvaizda. Populiariausi jungimo būdai yra siaurėjančių kraštų jungimas, perdengiamas jungimas, lygaus krašto jungimas ir griovelio su iškyša jungimas. Alyvuojant būtina tinkamai padengti medienos elementų kraštus. 

Terasų alyvavimas

Terasoms paprastai naudojama minkštoji, pvz., kedro, eglės, pušies, ir kietoji, pvz., ąžuolo ar tikmedžio, mediena. Visų tipų medieną patartina alyvuoti taip, kad būtų pabrėžiama natūrali jos spalva. Stilinga terasa yra puiki vieta vasarą praleisti laisvalaikį, tačiau tinkamai neprižiūrima ji gali tapti slidi ir netvirta. Siūlome šiuos paprastus patarimus, kad jūsų terasa būtų saugi ir patraukli. 

Medienos alyvavimas dviem nesudėtingais žingsniais

Valymas ir gruntavimas
Naudojant valiklį Pinotex Terrace & Wood Cleaner, pašalinkite ankstesnį alyvos sluoksnį. Valiklis suvienodins medienos spalvą ir ją šiek tiek pabalins. Neapdorotą medieną iš pradžių reikia padengti giliai įmirkomaisiais gruntais Pinotex Base arba Pinotex Wood Primer. Jie apsaugos medieną nuo pelijimo, pamėlynavimo ir grybelio. 

Apsauga, atnaujinimas ir apdaila
Siekdami tinkamai apsaugoti medieną, padenkite medieną alyva iki pilno įsotinimo. Kokybiška alyva Pinotex Solar Terrace & Wood Oil suteiks sodrią spalvą, paviršius taps atsparus vandeniui ir bus užtikrinta ilgalaikė medienos apsauga. 

Svarbiausias patarimas: jeigu norite suteikti medienai atspalvį, galite rinktis alyvą su spalva. Galite rinktis iš plataus mūsų atrinktų populiariausių alyvų atspalvių.

Suderinti tarpusavyje spalviškai elementai sudarys vientisumo įspūdį ir suteiks namams didesnės erdvės pojūtį.

Spalvos įkeliamos, palaukite…