img1

TVOROS DAŽYMO REKOMENDACIJOS

Ketinate dažyti tvorą? Perskaitykite šį paprastą rekomendacijų sąrašą, padėsiantį profesionaliai atlikti darbus.

                                                                                                                                                                                 ATSISIŲSTI KAIP PDF

Kad tvora atrodytų puikiai ne vieną sezoną, ja reikia tinkamai rūpintis ir saugoti. Nesvarbu, ar naudosite medienos dažus, ar pusiau skaidrią lazūrą, mūsų parengtos tvoros dažymo rekomendacijos padės pasiruošti darbui, pasirinkti tinkamus įrankius, taip pat pateiksime jums kelis dažymo patarimus.

Ko reikės prieš pradedant dažyti tvorą?

• vidutiniškai šiurkštaus švitrinio popieriaus (60–80);

• plataus 100 mm teptuko ir mažesnio 25–50 mm teptuko (naudokite teptukus, skirtus atitinkamai tirpikliniams arba vandeniniams produktams);

• juostelių arba atramų augalams;

• plastikinės plėvelės;

• vaitspirito (jei naudojate aliejinius produktus).

img2

Pasiruošimas ir paviršiaus valymas

1 patikrinimas: ar netrukdo augalai?

Galite apkarpyti augalus ar surišti juos juostelėmis arba paremti atramomis, kad turėtumėte vietos patogiai dirbti. Jei jie vis tiek arti tvoros, uždenkite juos plastikine plėvele. Pašalinkite visus dumblius, kerpes, samanas ar grybelius fungicidiniu plovikliu.

2 patikrinimas: ar nėra išlindusių vinių?

Teptukas gali užkliūti už senų išsikišusių vinių arba varžtų. Nulenkite juos arba, jei įmanoma, ištraukite.  

3 patikrinimas: ar nereikia apdoroti, ar nušveisti?

Jei jūsų tvora pagaminta iš nedengtos arba neapdorotos medienos, pirmiausia turėsite ją apdoroti apsauginiu giluminiu medienos gruntu, kad apsaugotumėte nuo trūnijimo ir užtikrintumėte ilgaamžiškumą. Jei tvora anksčiau buvo dengta lazūra, dažyta ar lakuota, o dangos sluoksnis yra suskilinėjęs, pažeistas, gali reikėti ją nuvalyti iki medienos, kad būtų galima padengti nauju sluoksniu. Jei ankstesnės dangos sukibimo lygis geras, o spalva šviesi ar šviesesnė, nei ketinate dažyti, galite dažyti ant viršaus. Bet kuriuo atveju turėsite nušveisti tikrai šiurkščias vietas, kad jūsų pasirinktas produktas gerai sukibtų.

img3

Apsauga ir atnaujinimas

1 patikrinimas: koks oras?

Ar panašu, kad bus sausa ir daugiau nei 5 °C? Tada sąlygos tinkamos darbui. Tačiau jei kaitina alinantis karštis, o dažoma siena stipriai kaitinama tiesioginių saulės spindulių, dengti paviršiaus nerekomenduojama, kadangi jis nesugers dažų ar lazūros, ir nebus suformuota tinkama apsauginė plėvelė.

2 patikrinimas: ar išbandėte produktą?

Išbandykite produktą mažiau matomame tvoros kampe, kad įsitikintumėte, jog sukibimas geras. Jei naudosite daugiau nei vieną produkto skardinę, sumaišykite jas didesnėje talpykloje, kad išvengtumėte dangos netolygumo.

3 patikrinimas: ar dengiate medienos pluošto kryptimi?

Jei naudojate medienos dažus, prieš tai padenkite paviršių vienu medienos grunto sluoksniu ir palaukite, kol jis išdžius. Horizontalias tvoros lenteles dažykite horizontaliais potėpiais, o vertikalias – vertikaliais, laikydamiesi, kiek įmanoma, medienos pluošto krypties. Dažykite nuo viršaus iki apačios, kad nuvarvėjus dažams galėtumėte juos dar neišdžiūvusius pataisyti.

4 patikrinimas: ar padengėte kampus?

Mažesniu teptuku padenkite visus kampus tarp lentelių ir stulpų, kuriuos praleidote dažydami didesniu teptuku. Baigę išplaukite teptukus. O kai tvora išdžius, nuimkite plastikinę plėvelę nuo apsaugotų daiktų, augalų juosteles ir atramas.

Tvora saugo jūsų namus, o jums belieka pasirūpinti tinkama medinės tvoros apsauga!  

Medinės tvoros apsaugai rekomenduojama naudoti šiuos produktus:

Lazūros

Dažai